skip navigation

Varsity and JV Christmas Tournaments 2018


Varsity Christmas Tournament Schedule 2018


December 21st:

9:00 AM @ Leisure Rink 1 -- Canisius vs. St. Joe's Maroon

10:45 AM @ Leisure Rink 1 -- St. Joe's White vs. Jamestown

12:30 PM @ Leisure Rink 1 -- Lancaster vs. East Aurora/Holland

9:30 AM @ Leisure Rink 2 -- Orchard Park vs. St. Mary's

11:15 AM @ Leisure Rink 2 -- City Honors/Cardinal O'Hara vs. Iroquois

1:00 PM @ Leisure Rink 2 -- Eden/Lake Shore vs. Dunkirk/Fredonia

December 24th:

9:00 AM @ Leisure Rink 1 -- St. Mary's vs. Canisius

10:45 AM @ Leisure Rink 1 -- Iroquois vs. Eden/Lake Shore

12:30 PM @ Leisure Rink 1 -- Dunkirk/Fredonia vs. St. Joe's White

9:30 AM @ Leisure Rink 2 -- St. Joe's Maroon vs. Lancaster

11:15 AM @ Leisure Rink 2 -- Jamestown vs. City Honors/Cardinal O'Hara

1:00 PM @ Leisure Rink 2 -- East Aurora/Holland vs. Orchard Park

December 26th:

9:00 AM @ Leisure Rink 1 -- St. Joe's Maroon vs. Orchard Park

10:45 AM @ Leisure Rink 1 -- East Aurora/Holland vs. Canisius

12:30 PM @ Leisure Rink 1 -- City Honors/Cardinal O'Hara vs. Dunkirk/Fredonia

9:30 AM @ Leisure Rink 2 -- Lancaster vs. St. Mary's

11:15 AM @ Leisure Rink 2 -- St. Joe's White vs. Iroquois

1:00 PM @ Leisure Rink 2 -- Eden/Lake Shore vs. Jamestown


December 27th:

St. Joe's Maroon vs. Orchard Park -- Leisure Rink 1 @ 9:00

Iroquois vs. Eden/Lake Shore -- Leisure Rink 1 @ 11:00 AM

Lancaster vs. East Aurora/Holland -- Leisure Rink 2 @ 9:30 AM

Jamestown vs. City Honors/Cardinal O'Hara -- Leisure Rink 2 @ 11:30 AM

December 28th:

Orchard Park vs. East Aurora/Holland -- Cheektowaga Rec @ 11:45 AM

Eden/Lake Shore vs. City Honors/Cardinal O'Hara -- Cheektowaga Rec @ 1:30 PM


Bracket A:

St. Joe's Maroon

St. Mary's

East Aurora/Holland

Canisius

Orchard Park

Lancaster

Bracket B:

City Honors/Cardinal O'Hara

Eden/Lake Shore

St. Joe's White

Iroquois

Jamestown

Dunkirk/Fredonia


JV Christmas Tournament Schedule 2018


December 21st:

8:00 AM @ North Town Center at Amherst Feature Rink -- Orchard Park A vs. Starpoint

9:30 AM @ North Town Center at Amherst Feature Rink -- Orchard Park B vs. West Seneca B

11:00 AM @ North Town Center at Amherst Feature Rink -- Grand Island vs. Jamestown

12:30 PM @ North Town Center at Amherst Feature Rink -- Kenmore East/Sweet Home vs.Lewport

2:00 PM @ North Town Center at Amherst Feature Rink -- Cheektowaga vs. East Aurora/Holland

3:30 PM @ North Town Center at Amherst Feature Rink -- West Seneca A vs. Canisius

December 24th:

9:15 AM @ Harbor Center 2 -- Starpoint vs. West Seneca A

9:30 AM @ Harbor Center 1 -- Lewport vs. Orchard Park B

10:30 AM @ Harbor Center 2 -- Canisius vs. Grand Island

10:45 AM @ Harbor Center 1 -- East Aurora/Holland vs. Kenmore East/Sweet Home

11:45 AM @ Harbor Center 2 -- Jamestown vs. Orchard Park A

12:00 PM @ Harbor Center 1 -- West Seneca B vs. Cheektowaga

December 26th:

9:30 AM @ Harbor Center 1 -- Canisius vs. Orchard Park A

10:30 AM @ Harbor Center 2 -- Lewport vs. Cheektowaga

10:45 AM @ Harbor Center 1 -- Starpoint vs. Grand Island

12:00 PM @ Harbor Center 2 -- West Seneca B vs. Kenmore East/Sweet Home

1:15 PM @ Harbor Center 2 -- East Aurora/Holland vs. Orchard Park B

2:30 PM @ Harbor Center 1 -- Jamestown vs. West Seneca A


December 27th:

Semi-Finals -- 9:30 AM @ Harbor Center 1 -- Starpoint vs. Grand Island

Semi-Finals -- 10:45 AM @ Harbor Center 1 -- Jamestown vs. Orchard Park A

Semi-Finals -- 12:00 PM @Harbor Center 1 -- Orchard Park B vs. Lewiston-Porter

Semi-Finals -- 1:15 PM @ Harbor Center 1 -- Cheektowaga vs. East Aurora/Holland

December 28th:

Finals -- 9:00 AM @ Cheektowaga Rec -- Blue Game Winners

Finals -- 10:15 AM @ Cheektowaga Rec -- Grand Island vs. Jamestown


Red Division #1:

Orchard Park A

Grand Island

West Seneca A

 

Red Division #2:

Canisius

Jamestown

Starpoint

Blue Division #1:

Cheektowaga

Kenmore East/Sweet Home

Orchard Park B

 

Blue Division #2:

East Aurora/Holland

Lewport

West Seneca B